čtvrtek 19. července 2012

Lyoness - o co jde? 2. část

V poslední době, když jsem se začal zajímat o Lyoness, tak jsem narazil na internetu na mnoho lidí, kteří toto nepochopili, nebo jim nebylo řádně vysvětleno o co jde.

V minulém příspěvku, jsem nakousl něco o věrnostní výhodě, která zůstává v systému. Možná si říkáte, proč? Vždyť to jsou moje peníze, a je to větší část mého rabatu, tak proč na něj nedosáhnu? Mohu Vás uklidnit - dosáhnete, ale né hned. Takže co se děje s věrnostní výhodou?

  Věrnostní výhoda se ukládá do systému, kde za určité podmínky - ano je opravdu jen jedna, se z těchto peněz stane výdělečný nástroj. A jaká je ta jedna podmínka? Ta podmínka je, že se v systému musí nasbírat 1600 Kč z těchto věrnostních výhod. Pokud se nasbírají, tak v systému vznikne  jednotka. A k čemu tato jednotka je, či k čemu slouží?

  Když to řeknu zkráceně, tak jednotka je od toho, aby Vám vydělala peníze. Jen je otázkou jak. Jednotka se zařazuje do binárního stromu - ten všichni znáte, ale kdo ne, tak pod každou jednotkou jsou maximálně další dvě a tak to pokračuje do nekonečna. Zkrátka v každé další řadě je 2x víc jednotek než v té předcházející, a zjednodušeně, jsou počty jednotek v řadách následující: 1 - 2 - 4 - 8 - 16 ... Tyto jednotky se automaticky zařadí do stromu Vašeho doporučitele - a teď již slyším Vaše připomínky že budete "tlačit" svého doporučitele. Z tohoto pohledu se to tak může jevit, ale z důvodu toho, že vaše jednotky jsou zařazeny pod jednotky vašeho doporučitele, tak ve chvíli kdy doporučitel zaplní svou řadu a přejde do další, tak jeho jednotky se řadí pod Vaše - tím pádem se plní jak jeho tak Váš strom. Nyní je vám snad zřejmé, že nejen že vy pomůžete svému doporučiteli, ale Váš doporučitel časem začne pomáhat i Vám a bude "tlačit" Vaše jednotky. A proč je to tak důležité aby Vás "tlačil"? To ukáži v dalším odstavci.

  V předchozím odstavci jsem ukázal k čemu jsou jednotky a jak fungují, teď se dostanu k tomu proč vlastně jsou. V momentě kdy pod jednoutkou se Vám naskládá určitý počet jednotek, tak aby strom byl symetrický - např. v každé větvi pod jednotkou máte 7 a 7 (jde jen o ilustrační příklad) jednotek ( plně obsazený strom 1- 2 - 4 - 8), tak dojde k vyhospodaření jednotky, kdy tato jednotka zízká svou hodnotu - promění se na peníze, které Vám budou vyplaceny na účet nebo ponechány na nákupy v systému - záleží jak jednotka vznikla. Výše jsem uvedl, že jednotka vzniká z části nákupů u obchodníků - taková jednotka je Vám vyplacena na účet. Další možnost vzniku jednotky je záloha na budoucí nákupy, kdy peníze do systému vložíte - po vyhospodaření se peníze z jednotky připíší na vaše nákupní konto v systému, a za tyto peníze je možno nakoupit poukázky na další nákupy.

  Ještě tu jsou možnosti - a jsou na sobě závislé, jak pří životě jednotky získat další bonusy:
  První možností je, mít v systému minimálně 4 přátele, kteří mjí alespoň jednu jednotku - toto je možnost, né nutnost, takže nemusíte mít pod sebou nikoho, a vyhospodaření jednotky se stejně uskuteční. A v čem tento bonus spočívá? Při uričitém naplnění stromu, jsou Vám vyplaceny bonusy - tyto bonusy se vždy vyplácí na účet (tedy záleží jak si celý systém nastavíte), bez ohledu zda jednotka vznikla z nákupů nebo zálohou na poukázky. Tyto bonusy jsou vyplaceny několikrát než se jednotka vyhospodaří, a vždy jsou vyšší než předchozí vyplacený bonus.
  Druhou možností jsou bonusové jednotky. Na to aby vznikly, jsou dvě podmínky: musíte mít pod sebou minimálně 4 lidi s alespoň jednou jednotkou, a musíte mít určité obsazení Vašeho stromu. Tyto jednotky vznikají automaticky, ale né všechny se řadí k Vám do stromu - jsou tzv. národní, kontinentální a osobní. Již podle názvu je zřejmé kam se která řadí, tkže i ve Vašem stromu se mohou objevit národní nebo kontinentální bonusové jednotky od ostatních účastníků systému.

  Teď si jistě říkáte, co se s jednotkou stane když se vyhospodaří. Odpověď je jednoduchá - postoupí do dalšího patra. Tady již hraje roli, zda máte pod sebou další lidi, tak jak je uvedeno v předchozím odstavci. Pokud ano, tak zbíráte bonusy za naplněí stromu. Pokud ne, tak jednotka v dalším patře jen "tlačí" vašeho doporučitele. A co vyhospodaření jednotky? To se při přestupu do vyššího patra neděje. Ve vyšším patře sbíráte jen bonusy za naplnění stromu - bonusy a bonusové jednotky, protože vyhospodaření proběhlo v patře, do kterého byla jednotka původně umístěna. Samozřejmně, že jednotky můžete do vyšších pater umisťovat sami - záleží jen na Vás kam jednotku prvotně umístíte, ale čím do vyššího patra chcete jednotku vložit, tím je jednotka dražší, ale při vyhospodaření je také vyšší finanční odměna a vyšší bonusy za naplnění stromu.

  Tak a to je celý životní cyklus jednotky. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, tak budu rád, když se s nimi podělíte v diskuzi pod článkem.Zaujalo Vás toto téma? Tak si také přečtěte:
Lyoness - o co jde?
Lyoness - o co jde? 3. část aneb trocha matematiky
Lyoness - o co jde? 4. část aneb chci nabízet slevy svým zákazníkům
Lyoness - o co jde? 5. část aneb co se změnilo a co je nového

9 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Cest, mám nakoupené 3 jednotky po 1600,-- v tzv. prvním podlaží. Je možné ty peníze nějak ihned získat zpět? nechci čekat na jejich zhodnocení, jdou nějak vytáhnout ze systému, nebo v jejich hodnotě (4800,--) objednat nějaké poukázky třeba? Díky

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den,

  ihned určitě ne. Ale je možnost nastavit si recash - je to vynakupování záloh na budoucí nákupy, a více info je na stránkách, nebo určitě Váš doporučitel bude vědět co a jak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozdravuji.
   Uvažoval jsem, že by se věrnostní systém dal použít jako investiční systém, i kdybych byl třeba jen sám. Jenže po zaplnění stromu(35/35) se první nezúčtovaná úroveň změní z jedné jednotky na dvě a strom se tak rozštěpí. Na další jednotku by pak muselo jít dalších x jednotek a ne jen jedna, která by jen nahradila jen tu zúčtovanou.
   Jde to tedy vůbec použít jako investování skrze jednotky?

   Vymazat
  2. Na to, aby byla jednotka vyhospodařena, vždy za ní musí být 35 a 35 jednotek - takto je systém nastaven, a funguje. Jen nevidím důvod proč do systému vkládat zálohy na budoucí nákupy, když nechcete budovat svůj tým - řeknu to na rovinu, že se připravíte o nemalý výdělek na prémiích a bonusech. Ale toto by Vám vše měl říct Váš doporučitel, nebo pokud není aktivní, tak první aktivní lídr nad Vámi.

   Vymazat
 4. Nechci se připravit o výdělek, jde jen o úvahu a případně o způsob, jak by mohli fungovat "ti poslední v řadě", kterým se nepodaří vybudovat jakýkoli tým. Těm posledním tedy nezbyde nic jiného, než využívat cashback a doufat, že někdy v budoucnu bude vyhospodařena jejich jednotka vytvořena nákupy, protože jednotky vytvořené zálohami je pro ně nevýhodný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale systém je překryje jednotkami od doporučitelů, nad doporučitrlů atd. Nikdy v Lyoness nebude v tom člověk sám :-) A navíc zálohy na budoucí nákupy jednou skončí - teď máme tu možnost, tak proč ji nevyužít?

   Vymazat
  2. Ano, toho jsem si vědom. Ovšem jako přímočarý "investiční plán" to pak funguje jen v řádů desítek let(minimálně pro část jednotek, když budu mít např. 100 vlastních zálohových jednotek). Zvlášť když zálohové mají skončit(kdy?).

   Vymazat
  3. Jak funguje zůčtovací systém Lyoness by Vám měl vysvětlit Váš doporučitel - potom by jste zjistil, že tohle je doživotní pasivní příjem.
   Kdy skončí zálohy nikdo neví, ale jednou určitě ano.

   Vymazat

Prosím o diskuzi v rámci slušnosti, a respektování názoru spoludiskutujících. Děkuji.