sobota 8. září 2012

Lyoness - o co jde? 4. část aneb chci nabízet slevy svým zákazníkům

V poslední době, když jsem se začal zajímat o Lyoness, tak jsem narazil na internetu na mnoho lidí, kteří toto nepochopili, nebo jim nebylo řádně vysvětleno o co jde.

 Možná jste živnostník, mejitel obchůdku, autoservisu atd. a napadlo Vás, že by nebylo špatné si přitáhnout klienty společnosti Lyoness, jako své zákazníky a nabídnout jim rabat. A teď přemýšlíte jak na to. Lze to udělat vcelku jednoduše, a to tak, že se zeregistrujete do systému, stánete se premium členem, projdete schvalovacím procesem a můžete své služby nabízet i s rabaty pro členy Lyoness. Jsem si jsitý, že předchozí řádky Vás asi moc neuspokojili, tak to vemu trocho obšírněji.

  Registrace do systému je možná, jen přes doporučitele který již v systému figuruje - takže není nic jednoduššího, než mne kontaktovat, a já Vás do systému zaregistruji :-) Ale co je to premium členství? Premium členem se stanete dvěma způsoby:

 1. Nakoupíte přes obchodní partnery za celkovou sumu 640 000 Kč během kalendářního roku. Tato cesta, je ta zdlouhavější, ale pokud plánujete třeba nákup automobilu nebo jiné větší věci, tak nakupte přes partnera Lyoness a budete premium členem.
 2. Druhá cesta je mnohem rychlejší - učiníte poukázkovou zálohu do systému ve výši 64 000 Kč - tato záloha je kdykoliv vyčerpatelná u poukázkových obchodních partnerů. Z této zálohy Vám také vzniknou jednotky, které Vám Vaši zálohu několikanásobně vrátí.
 Jakmile se stanete premium členem, můžete zažádat o zavedení Vaší firmy do systému. Pokud projdete schválením společnosti Lyoness, tak Vás čeká jediná investice do tohoto systému - cca. 10000 Kč na nákup SW a čtečky karet, aby jste mohli načítat rabaty. Výši rabatů, které budete poskytovat, je jen a jen na Vás. Např. na začátku nabídnete rabat (celkově) 3% a zjistítte, že Vám systém přivedl více klientů než jste čekali. Není potíž změnit rabat na 4, 5 nebo třeba 10%.

 A teď si jistě říkáte, proč do Lyoness jako obchodník vstupovat? Dám Vám snad několik důvodů, proč  nabízet rabaty členům:

 • Reklama na stránkách Lyoness - ve chvíli kdy projdete schválením u společnosti, bude se jeméno Vaší firmy zobrazovat na stránkách Lyoness. Nejdříve mezi novými obchodními partnery, později si Vás každý zákazník vyhledá na stránkách Lyoness podle místa podnikání, nebo komodity kterou nabízíte.
 • Exkluzivita ve Vašem regionu - v každém regionu je určitý počet míst pro určitou komoditu. Co to znamená? No třeba v Ostravě bude např. v systému jen 10 restaurací. Tato exkluzivita je trvalá, a pokud bude chtít do systému vstoupit 11 restaurace, tak již nebude schválena (toto je jen modelová situcae).
 • V současné chvíli je v systému zaregistrováno cca. 125 000 obyvatel ČR a celkově cca 2 200 000 lidí - obě čísla každým dnem rostou. Všichni tito lidé budou Vašimi potencionálními zákazníky, a rádi si Vás díky nabízenému rabutu najdou - ušetříte za reklamu.
 • Registrace nových čelnů - pokud Vás navštíví zákazník, který není členem Lyoness, není nic jednoduššího než ho do systému zaregistrovat. Za tuto registraci, Vy jako registrující, zaplatíte 32 Kč. Ale z každého nákupu Vámi zaregistrovaného člena získáte 0.5% obratu, a jistě Vás v budoucnu znovu navštíví.
 • Minimálně 2 roky členství jako obchodník - Vaše členství je vždy jen na 2 roky. Pokud v průběhu dvou let budete plnit bez potíží všechny závazky vůči společnosti Lyoness, bude Vám toto členstí opětovně prodlouženo o další dva roky. 
 Předochizí řádky popisují co Vám nabídka Vašich služeb přes Lyoness přinese, ale jaké budou Vaše povinnosti? Není jich mnoho, vlastně jen 3:

 • První je v ůvodu článku zmíněná podmínka být premium členem
 • Další podmínka je zasílat společnosti Lyoness včas rabaty, aby je mohal společnost Lyoness vyplatit svým členům
 • Poslední podmínkou je, aby Vaše komodita byla v lokalitě ještě "volná"
 Tak a to je v kostce vše, co bych Vám řekl k členství v společenství Lyoness jako obchodník. Informací je jsitě více, ale pro začátek by to mělo být dostačující, abych Vás nezahltil informacemi. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, tak budu rád, když se s nimi podělíte v diskuzi pod článkem.

Zaujalo Vás toto téma: Tak si také přečtěte:
Lyoness - o co jde?
Lyoness - o co jde? 2. část
Lyoness - o co jde? 3. část aneb trocha matematiky
Lyoness - o co jde? 5. část aneb co se změnilo a co je nového

4 komentáře:

 1. Dobrý den pane Mikuláštík, chtěl bych Vám poděkovat za vzácné informace načerpané na vašem webu. Jelikož mám ještě "nějaké" nedostatky ohledně jednotek , pozic.. chtěl bych vás poprosit o radu jak přijít k dokumentům, navodům které by mne toto vše do podrobna vysvětlily.
  P.S.: nevíte co je potřeba k vytvoření poukazkového místa?

  mnohokrát děkuji za odpověď

  S pozdravem Tomáš M.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  jsem rád, že Vám informace pomohly.

  Veškeré informace Vám měl poskytnout Váš doporučitel, a pokud není aktivní tak jeho doporučitel atd. Vždy se muíte obracet na prvního aktivního člověka nad Vámi, který Vám má informace předat. Sposta informací je v online officu - po přihlášení, kde v sekci Můj status => Downloads jsou dokumenty, kde je většina Vašich otázek zodpovězena. Toto není ani moc na diskuzi tady pod článkem, protože je to na delší dobu. Pokud máte o informace zájem, tak mne prosím kontaktujte na emailu.

  Mikuláštík

  OdpovědětVymazat
 3. Ušetřit ještě více můžete také díky slevovým kupónům, nejvíce jich je na http://slevovykupon.net/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář, jen příště prosím o to, ať se podepíšete.

   Slevy jsou možná pěkné, ale v životě mi sleva žádné peníze nepřinesla, což mi Lyoness přináší. Ale bohužel více lidí slyší na slevu, než na peníze, které mohou díky nákupům u parnerů získat.

   Vymazat

Prosím o diskuzi v rámci slušnosti, a respektování názoru spoludiskutujících. Děkuji.