čtvrtek 11. října 2012

Volby - příjde změna?

 Ve svém okolí nyní více poslouchám že volit nemá cenu a že jeden hlas stejně nic nezmění. Ale když si toto řekne jen pětina národa, tak kolik hlasů nebude použito?

  Já jsem nevynechal ani jedny vloby od svých 18 let, a že jich už několik bylo, ale vždy jsem si pak mohl s klydným svědomím zanadávat co je tu za vládu, parlament... Abych pravdu řekl, nikdy jsem nepochopil lidi, kteří nadavají kdo sedí v parlamentu, senátu, zastupitelstvech - zkrátka všech volených funkcích, ale pak z nich vypadne, že nebyli volit. To jim doopravdy tolik nezáleží na jejich názoru, že se raději jako hloupé ovce svezou s davem - počkají jak to dopadne, a bojí se ve volbách vyjádřit svůj názor a projevit se?

  Zítra opět volby nevynechám, ale při pohledu co se u nás děje, tak budu volit někoho kdo v senátu, parlamentu a nynějších zastupitelstvech není. A proč? Mám jedinečnou příležitost - stejně jako ostatní občané české republiky, vyjádřit názor na námi volené a námi placené úředníky. Dojde jim - pokud nebudou mít, tak jako vždy plno hlasů/křesel - že občanům už došla trpělivost? A nebo jako pokaždé se najde většina lidí, kteří sice strašně u piva remcají a nadávají, ale zase tam budou volit ty samé? No uvidíme po víkendu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prosím o diskuzi v rámci slušnosti, a respektování názoru spoludiskutujících. Děkuji.